İlginç Hizmetler > En İlginç On Meslek > İYİ PARA KAZANDIRAN 8 İLGİNÇ MESLEK
İYİ PARA KAZANDIRAN 8 İLGİNÇ MESLEK

İYİ PARA KAZANDIRAN 8 İLGİNÇ MESLEK

İlginç bilgiler size her yer de lazım olabilir. İşte bu yazımızda gayet ilginç Bu yazı da 8 ilginç mesleğin ismini bulabilirsiniz. Sizin de öneriniz varsa muhakkak iletisim@ilginchizmetler.com’a yazın.

Bu meslekler toplumda çok fazla göreceğiniz meslekler veya hizmetler değil. Ancak son dönemlerde dünyada popüler olmaya başlayan hizmetler. Belki bu mesleklerden biri sizde ilerde düşünebilirsiniz 🙂

İşte iyi para kazandıran 8 İlginç Meslek: 

1- AT EĞİTMENİ

Özelikle yarışlara hazırlanan atlar için özel eğitmenler vardır. Bu eğitmenler atları hem fiziksel hem de mental açıdan yarışlara hazırlar. Dünyada At Eğitmenlerinin yıllık geliri 50 Bin Dolardır.

2- ŞARAP GARSONU

Ülkemizde her ne kadar bu alana özel bir garson olmasa da ya da bu kadar iyi kazanmasa da özellik

ilginç

ilginç bilgiler 2017

le çok lüks restaurantlarda Şarap Garsonu istihdam ederler. Şarap Garsonundan genellikle yiyecekleri yemek ile ilgili hangi şarabı içmeleri konusunda tavsiye alırlar, bu yüzden garsonun iyi bir damak zevki ve iyi bir şarap bilgisine sahip olması gerekir. Yıllık gelirleri 50 Bin Dolar üstüdür.

3- KÖTÜ HABER VERİCİ

Evet size çok ilginç bir meslek gibi gelebilir ancak bu meslekteki kişiler şu işi yapıyor. Örneğin bir yakınınızın başına çok kötü bir şey geldi ve birinin bunu ona anlatması lazım. İşte profesyonel biri bu haberi o kişiye nasıl vereceğini biliyor. Hatta bu alanın dünyada okulları bile var. Dünyada ‘Bereavement Coordinator’ diye geçiyor bu meslek dalının ismi. Bu kişiler genellikle Hastaneler, düşkünler evi veya bakım merkezlerinde çalışıyor.

4- DOĞUM EĞİTMENİ

Bu meslek dalındaki kişiler ailelerin çocuk sahibi olmak istedikten sonra onlara nasıl çocuk yapacağını anlatan doğuma hazırlanma süreçlerini anlatıyor. Yani siz zaten çocuk nasıl yapılır biz biliyoruz diye düşünmeyin. İşi uzmanlarına bırakın… Bu eğitmenler çocuk doğduktan sonrada sizinle çalışmaya devam eder. Yıllık geliri 50 Bin Dolar Üstündedir. Mesleğin dünyaca bilinen adı ‘Childbirth

5- TOPRAK KORUYUCU

Bu meslek de dünyada ‘Soil Conservationist’ diye bilinir. Toprağı erozyonlarda korumak topraktan uzun yıllar verim almak için fikirler geliştirir ve toprağa bakar. Bu meslek dalını yapan kişiler Tarım ile ilgili bir okul bitirmiş ya da Ziraat Mühendisliği okumuş kişilerdir. 60 Bin Doların üstünde yılık kazançları vardır. 

6- KURUMSAL AHLAK BİLİMCİ

Bu da dünyada son dönemlerde duyulan ilginç mesleklerdendir. İngilizce’de karşılığı ‘Clinical Ethicist’tir. Kök hücre araştırması, klonlama ve ‘Canlı Olma Hakkı’ gibi konular son dönemlerde etik olup olmadığı çokça tartışılıyor. İşte Klinik Etikçilerde bu gibi alanlarda kullanılan kobayların bu durumlarla nasıl daha kolay baş etmesi gerektiği ile ilgili çözümler arıyor. Bu alanda çalışabilmek için Tıp ile ilgili bir alandan mezun olmak gerekiyor.Bu ilginç mesleğinde geliri 60 Bin Doların üstünde…

7 -PROSTETIST

Aslında tam Türkçe karşılığı ‘Protezcidir’ Yani insanlar için yapay uzuvlar geliştiren bu meslek dalı dünyadada da ‘Prostetist’ olarak geçiyor. Bu kişiler insanların ağrıyan bölgelerinin acısını dindirecek ya da eksik bir uzuvunu tamamlayan kişilerdir. Bu meslek dalına sahip kişiler yıllık ortalama yıllık 67 Bin Dolar kazanıyor.

8- ENTEROSTOMİ UZMANLARI

Enterestomi Doktorların kendi eliyle İnce Bağırsak’ta yaptığı yapay açıklıktır. İnce Bağırsak ile Karın arasındaki bu açıklığın açılmasının nedeni karında oluşak pislikleri boşaltma ya da oraya bir beslenme tüpünün konulması gerekliliğidir.  Genellikle kanser gibi durumlarda yapılan bir tedavi yöntemidir. Bu meslekteki kişilerin kazancı ortalama yıllık 75 Bin Doların Üzerindedir…Ayrıca siz de ilginç hizmetlere kendi mesleğinizi ya da hizmetlerinizi kaydedebilirsiniz? Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için hemen bu yazıyı okuyun…

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir