İlginç Hizmetler > En İlginç On Meslek > DÜNYADAKİ EN İLGİNÇ 10 MESLEK
DÜNYADAKİ EN İLGİNÇ 10 MESLEK

DÜNYADAKİ EN İLGİNÇ 10 MESLEK

HAYVAN AKAPUNTURCUSU

Akupuntur bilindiği üzere Çin’in geleneksel tedavi yöntemlerinden biridir. Akupuntur kronik ağrıların, alerji sorunlarının ve doğum alanındaki rahatsızlıkların çözümü için kullanılır. Ancak son dönemlerde bu tedavi yöntemi hayvanlar üzerinden de kullanılmaya başlandı. Özellikle köpek, kedi, inek ve atların tedavilerinde kullanılıyor.BİSİKLETLİ KURYE

Bisiklet kuryeleri trafik sıkışıklığı veya park etme problemleri nedeniyle engellenmediğinden, bir şehirde araba sürdüklerinden daha hızlı geçebilirler.

FENG SHUİ DANIŞMANI

Feng Shui, bir bölgenin sakinlerinin sağlık, sağlık ve nihai şanslı olmasını sağlamak için enerji akışına veya “Chi” ye odaklanır.Feng Shui, ev, ofis, bahçe, mağaza vb. Feng Shui danışmanı bir odadaki renk, ışıklandırma ve organizasyon ile ilgili bilgiler verir.

vücut boyatma

BAHÇE TERAPİSTİ

Ekopsikoloji olarak da bilinen bahçe terapisi, bitkilerin ve psikolojik veya fizik tedavide
dikim işleminin kullanılmasıdır.Bahçe terapisi, bahçecilik faaliyetini rahatsız zihinsel hastalar için bir tedavi stratejisi olarak veya mesleki terapidehastalar için fiziksel güçlendirme taktiği olarak kullanılır.

VÜCUT BOYACISI

İnsanların vücutlarına sanatsal tasarımlar yapar ve insanlar sanki üstünde kıyafet varmış gibi gözükür. Birçok Avrupa şehrinde vücut boyacısı tarafından boyanan insanlar kendileri ile fotoğraf çektiren insanlardan para kazanır.

VİDEO OYUN DENEYİCİSİ

Video oyun deneyicisi, henüz yayınlanmamış bilgisayar ya da konsol oyunlarındaki kusurları ve hataları bulurlar. Bu hataları oyun yapımcılarına rapor ederler.

KÖPEK GEZDİRİCİ

Köpek gezdiriciler, köpeklerini gezdirmeye vakitleri olmayan ya da gezdiremeyen kişilerin köpeklerini gezdirir, onlarla ilgilenirler.

MÜZİK TERAPİSTİ

Müzik terapistleri müzik yoluyla insanların ilham ve motivasyon bulmalarına yardımcı olurlar.

DERT DİNLEYİCİ

Türkiye’ye özgü ilginç bir meslek ve hizmet olan Dert Dinleyicilik, son günlerde birçok kişi tarafından verilmeye başlandı. Ülkemizde de adını sıkça duyar olduk.Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir