İlginç Hizmetler > Yabancı Dil > KOLAY İNGİLİZCE ÖĞRENME
KOLAY İNGİLİZCE ÖĞRENME

KOLAY İNGİLİZCE ÖĞRENME

İNGİLİZCE ÖĞRENME TEKNİKLERİ

Türkiye’de Milyonlarca insan İngilizce bilmiyor. Yüz binlercesi öğrenmeye çalışmasına rağmen bir türlü İngilizce öğrenemiyor. Sahi bu dili öğrenmek bu kadar zor mu? Aşağıda anlatacağı teknikler ile hızlıca İngilizce öğreneceksiniz.Öncellikle bir dili öğrenebilmeniz için sürekli o dili konuşmak, o dilde okumak, o dilde yazmak ve o dilde dinlemek gerekir. Yani her ne kadar kolay öğrenme metodlarından da bahsedecek olsam siz yeterince çalışmadığınız zaman İngilizce’yi öğrenme şansınız yok.  Bu arada İngilizceyi öğrenmek gerçekten birçok dili öğrenmekten çok ama çok basittir ve İngilizceyi öğrenenler özellikle İspanyolcayı çok rahat öğrenebilirler. Gelelim Tekniklere

ingilizce öğrenme teknikleri

ingilizce kolay nasıl öğrenilir

1- TÜRKÇE – İNGİLİZCE METİNLER OKUYUN

İngilizce öğrenmeye başlayanların yaptığı en büyük hata sürekli kelime öğrenmek oluyor. Evet kelime öğrenmek çok önemli bir konu ancak o kelimenin nasıl ve nerede kullanıldığını bilmek daha önemli o yüzden hem ingilizce – türkçe metinler okuyun arkadaşlar lütfen. Böylelikle İngilizce bir cümle gördüğünüzde nasıl Türkçe’ye çevirmeniz gerektiğini de anlayacaksınız.

2- İNGİLİZCE ŞARKILAR DİNLEYİN 

Evet bol bol ingilizce şarkı dinleyin ama dinlerken aynı zamanda şarkıların hem ingilizcesini hem de türkçesini takip edin. Bunun için bir sürü site var. Örneğin Arctic Monkeys Are You Mine şarkısını dinlerken google’a Arctic Monkeys Are you Mine Çeviri diye yazın ve oradaki çeviri sitelerinden birinde şarkının hem türkçesini hem ingilizcesini takip edin.  Bu hem sizin telafuzunuzu güçlendirecek hem ingilizce kelimeler öğrenmenizi sağlayacak hem Türkçe – ingilizce tercüme yeteneğinizi arttıracak hem de bir kelimenin nasıl telafuz edildiğini öğreneceksiniz. Ayrıca orta seviyede İngilizce bilenler İngilizce’sini geliştirmek için lütfen Türkçe altyazılı film değil İngilizce Altyazılı film seyretsin.

3- İNGİLİZCE KELİME ÖĞRENME TEKNİĞİ

Arkadaşlar kelime öğrenirken benzetme tekniğini kullanın. Bu tekniği kullanarak birçok kelimeyi ezberleyebilirsiniz.  Örneğin İngilizcede Serenity dinginlik, sakinlik demektir. Benim de Seren isimli bir arkadaşım vardı ve sakin ve dingin bir kızdı o yüzden bu kelimeyi bu şekilde akılmda rahatça tutabiliyorum….

4- İNGİLİZCE KONUŞMA PRATİĞİ YAPIN

İngilizce konuşmak için öncellikle konuşma cesaretini elde etmeniz lazım ve yanlış konuşmaktan korkmayın. Eğer başlangıç seviyesindeyseniz kelimelerle ile bile derdinizi anlatabilirsiniz. Unutmayın önemli olan derdinizi anlatmak. O yüzden cümle kurarken mümkün mertebe basitleştirin cümlenizi. Konuşma pratiği yapmak için ilginchizmetler.com da ingilizce konuşma arkadaşı hizmetlerini alıp onlarla da sohbet edebilirsiniz. Etrafınızda sohbet edecek kimse yoksa siz yaptığınız eylemleri ingilizce söylerek günlük hayata İngilizceyi katabilirsiniz. Örneğin kaldırımda yürürürken I am walking on pavement now diye yazabilirsiniz.

Bu 4 maddeyi bile uyguladığınızda göreceksiniz ki hızlıca İngilizce öğrenmeye başlamışsınız…1
Kimler Neler Demiş?

avatar
0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir