İlginç Hizmetler > Nedir > SARAHAH NEDİR
SARAHAH NEDİR

SARAHAH NEDİR

Belki dikkatinizi çekti, belki bir arkadaşınızdan duydunuz. Ama son günlerde en çok sorulan sorulardan biri Sarahah nedir?

Sarahah  App Store’un en çok indirelen app’lerinden biri şu günlerde. Bu uygulama Suudi Arabistan’lı yazılımcı  Zain-al-Abidin Tawfiq tarafından geliştirildi.  Sarahah’ın Türkçe karşılığı ise: Dürüstlük. Neden bu ismi seçtiğini sorarsanız, uygulama tam da sosyal medyayı daha dürüstleştirmeye ve anonimleştirmeye çalışıyor.Saçma, ilginç ve farklı gelmiş olabilir. Ama bu app tam da bu işe yarıyor. Size karşı taraftaki kişi sizin profil bilgilerinizi görmeden karşı tarafa sorular sormanızı sağlıyor. Yani ask.me’nin daha sosyal medya ayağı gibi aslında.

Ama yine de programı indirdikten sonra kullanıcı bilgileriniz alınıyor ve profil oluşturmanız isteniyor 🙂

sarahah nasıl kullanılır

sarahah ne

SARAHAH NASIL KULLANILIR

App’i indirdikten sonra muhtemelen aklınız iyice karışacak bu app’i nasıl kullanacağım bu ne işe yarıyor diye. Tamamen app yükleyip profil oluşturduktan sonra search kısmından ilginizi çeken şeyleri yazıp kullanıcı profilleri bulabilirsiniz ve onlara sorular sorabilirsiniz. Ya da istediğiniz mesajını söyleyebilirsiniz. Şimdilik en azından kullanımı böyle 🙂

 

SARAHAH İLE İLGİLİ  DİKKATİMİ ÇEKENLER

Öncellikle app en çok indirilenler arasında olduğunu görünce ve insanların sıkça bu kelimeyi arattığını görünce app ilgimi çekti ve hemen indirdim. Ancak app’i kullanması çok zor ve şu an da türkiye’de çok yaygın olmadığı için aktif olarak kullanabileceğiniz bir app değil. Şu anki popülerlik dalgasıyla bir sürü kişinin indireceğini düşünüyorum ancak geleceğe yön verecek bir uygulama olacağını düşünmüyorum.Hatta ben app’i çok amatör buldum. Üye olduktan sonra confirmation e-mail göndermeniz gerekiyor tanımlı mail hesabına ama mail arapça geliyor. Büyük amatörlük. Ayrıca bazen mail gönderirken hata veriyor. Ve herhangi bir kullanım yönlendirmesi yapılmıyor. Günümüzün hata kabul etmeyen dünyasında bir Arabistanlı girişimcinin çok cezbetmeyen uygulaması nasıl dünya çapında popülerlik kazandığı konusu kafamı karıştırıyor.

Sizden de yorumlar almak isterim…

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir