YAŞAM KOÇU

YAŞAM KOÇU

Yaşam koçu en ilginç mesleklerden biri olarak sayılabilir. Yaşam Koçu dendiğinde akla birçok şey geliyor aslında, özellikle de ülkemizde yaşam koçu dendiğinde bu kavram her yere çekiliyor.  Yaşam koçu özellikle Avrupa ve Amerikada çok profesyonelce ele alınan bir konu.YAŞAM KOÇU NEDİR: 

yaşam koçu nedir

Yaşam koçu; kısaca hayatta başarılı ve mutlu olmanızı sağlayacak rehberlik hizmetidir. Hem kariyer hem de özel hayatınızda kafanızdaki soruları yaşam koçunuza sorup hayatta başarılı olmanızı sağlayacak cevapları alabilirsiniz.

Yaşam koçu yapacak kişiler ya çok başarılı ya da çok mutlu kişiler olması gerekiyor çünkü zaten hayatta başarılı olamamış biri size yaşam koçluğu da yapmamalı.  O yüzden yaşam koçunuzu seçerken bu konuyada dikkat etmeniz gerekir.

YAŞAM KOÇU OLMAK

Yaşam koçluğu Türkiye’de sadece tavsiye vermek karşıdakine laf anlatmak gibi konumlandığı için veya herkes kendi bildiğinin doğru olduğunu düşündüğü için herkesin yapabileceği bir meslek gibi konumlanıyor. Ya da bazıları yaşam koçu olabilmek için bunun eğitimini almak istiyor ve böylelikle yaşam koçu olabileceğine inanıyor.

Benim görüşüm bir kişinin yaşam koçu olabilmesi için üç özelliğe ihtiyacı olmalı ve 2 sıfatı da hak ediyor olması lazım.

Bu 3 özellik: Farkındalık, Eleştirel Düşünce ve Tecrübe

yaşam koçu olmak

yaşam koçu nasıl olunur

Bu 2 sıfat: Başarılı & Mutlu

Bu yüzden yaşam koçu nasıl olunur sorusunun bence sadece bir cevabı yok. Ama yukarıda saydığım özelliklere sahip kişiler yaşam koçu olsun olmasın etrafındaki insanlara çok faydalı olabilir.

Eğer iyi bir yaşam koçu da arıyorsanız yaşam koçunuzun size ekstra ne katacağına, neleri nasıl başaracağına ve kendisinin bugüne kadar neleri başardığnı sorgulamanız lazım…

Çok yakında ilginchizmetler.com da yaşam koçluğu hizmetini de bulabileceksiniz.Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir