YOUTUBER NEDİR?

YOUTUBER NEDİR?

Youtuber, aslında Youtube’dan para kazanılan ya da Youtube’da fenomen olmuş kişiler için kullanılan bir kavram olsa da aslında en basit haliyle Youtube’u kullanan kullanıcılara Youtuber denir. Yani eğer Youtube’a düzenli olarak içerik yüklüyorsanız buradan para kazanmasanız dahi ya da videolarınız çokça seyredilmese dahil bir Youtuber sayılırsınız.Youtube son dönemlerde en fazla dikkat çeken sosyal medya kanallarından biridir. Çünkü Online video izleme alışkanlıkları gün geçtikçe artıyor. Her geçen gün de artacağı benziyor. Bu yüzden aslında buradan para kazanma şansı da hala var demektir. Şimdi size Youtuber’lar nasıl para kazanıyor onu anlatacağım.

Nasıl Youtuber Olunur?

Diyelimki daha başındasınız bu işin, yani sadece Youtuber olma fikri var aklınızda. Nasıl başlamalısınız.

I. ADIM

Öncellikle hangi kateogiler çok izleniyor bunun araştırmasını yapın. Yemek, Aşk Hayatı, ilginç bilgiler vs g

Youtuber

Youtuber nedir öğrenmek için hemen tıkla…

ibi kategoriler çokça izleniyor ama ben de henüz hangi kategoriler çok izleniyor bunun araştırmasını yapmadım. İzlenen kategorilerde farklılaşma yoluna gidin. Aynı şeyleri yapan birçok insanla yarışmanız zor olabilir. O yüzden farklılaşmanız lazım kendi kategorinizde.

2.ADIM

Youtube Seo’sunu güzel ayarların. Yani Youtube SEO’su için gerekli adımları uygulayın. Bu videonunuzun araştırma sonuçlarında yukarı çıkmasını sağlayacak.  .

3. ADIM

Videonuzu çektikten sonra sosyal medya hesaplarınızda paylaşın. Ne kadar çok sosyal medya takipçiniz varsa videonuzda o kadar fazla izlenecektir.

4. ADIM

Videolarınız çok fazla izlenmeye başladıktan sonra Youtube Adsense hesabı için başvurun.

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Youtube’unuzu Adsense bağladıktan sonra eğer Google hesabınızı onaylarsa, ki bunun için Youtube’un belli kriterleri var, videonuzda reklamlar çıkmaya başlayacak. Ama reklamlar çıkmaya başladığında da çok fazla sevinmeyin çünkü her çıkan reklam başına Google çok düşük ücretler ödüyor. 0,06 Kuruş bile ödediği oluyor bir çıkan reklam başına. Yani videonuz ne kadar görüntülenirse o kadar para kazanıyorsunuz.Youtube’dan para kazanmanın ikinci yolu ise Fenomen olmak. Eğer Videolarınız gerçekten çok fazla izlenmeye başladıysa artık Marka iş birliklerine gidebilirsiniz. Siz bu işi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Dijital Dünya fenomenleri için menajerlik networkleri var. Bunlardan birine kayıt olduğunuz takdirde ve yeteri kadar seyrediliyorsanız da çok büyük paralarla marka iş birlikleri yapabilirsiniz.

Ama şöle bir uyarı da yapmak lazım. Youtube fenomen sayısı gün geçtikçe artıyor. Her artan şeyde de pasta bölünür. Yani gelecek günlerde bu işin ne kadar karlı olacağına zaman karar verecek 🙂 Ama şu an iyi fenomenler gerçekten iyi paralar kazanıyor. Hatta isim vermeyeyim bazı fenomenlerin bazı projeler için 500 Bin TL’ye yakın bir para istediklerini bile duydum.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Müşteba Karamanoğlu Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Müşteba Karamanoğlu
Ziyaretçi
Müşteba Karamanoğlu

Merhaba .. Youtuber olmak için aşılan yol çalışmaları yapmadan benim youtube hesabıma iş ortaklığınız onaylandı bilgisi gönderildi .Youtbe çalışmamda 4 ayrı hesap açtım ..Sanırım iki hesapta parçalı 7.000 üzeri vişdeo kaydedip yayınladım ..Gönderilerim taziye başsağlığı ve ilgili olduğu için para kazanma butonunu kullanmadım .Reklam almıyorum ..Bahsi geçen para kazanma miktarları hesap cetvelinde görüyor . 0.05 dolar kazandınız gibi ..Para konusu önemli değil Youtube hesaplarım açık kullanıyorum ancak geçtiğimiz aylarda stüdyo kullanımımı kapattı Yani slayt fotoğraf gösterisi yapamıyorum ..Videoları youtube üzerinde ekleme yapıyordum şimdi yapamıyorum ..Telif hakları ile ilgili hiç bir sorunum olmadı ..7.000 video izlenmesi 100.000 gibi ancak bunun 50.000… Read more »